Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Pasowanie na czytelnika w bibliotece szkolnej

piątek, 2 listopada 2018

W dniu 30 października w Szkole Podstawowej nr 2 w Miechowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.
Piraci zaproponowali dzieciom, że zabiorą ich na Wyspę Książkolandię, co w języku ludzi oznacza bibliotekę. Rzucili dzieciom linę, a potem w  zaczarowanym świecie na zaczarowanej wyspie dzieci spotkały się z bohaterami książek: Czerwonym Kapturkiem, Kopciuszkiem, Dobrą Wróżką, Królewną Śnieżką i Krasnoludkami, Czarownicą, Dziewczynką z zapałkami oraz Neptunem. 

Przedstawienie było zachętą do czytania książek i do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki. Piraci zajrzeli do skrzyni ze skarbem i głośno oznajmili, że „kto czyta ten jest bogaty, bo dużo wie i umie”. Poprzez wesołe  piosenki starsi uczniowie zachęcali i przekonywali młodszych uczniów, że czytanie książek jest ogromną wartością i że nie można się przy tym nudzić.

Pierwszoklasiści poprawnie odgadli wszystkie zagadki zadawane przez Dobrą Wróżkę i tym samym udowodnili, że są gotowi, aby stać się czytelnikami szkolnej biblioteki. Następnie poznali prośby książki, wygłoszone przez Książki ze szkolnej biblioteki. Prośby te przypomniały dzieciom o tym, jak należy dbać o książki. Potem odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonali dyrektorzy: Mirosław Czekaj, Jadwiga Pasek i Małgorzata Kałwa. Na pamiątkę tych miłych i uroczystych chwil dzieci otrzymały dyplomy i zakładki oraz zostały zaproszone na spotkanie do biblioteki szkolnej.

Część artystyczną wykonali uczniowie z klasy V „d” pod kierunkiem Anny Horyń i Eweliny Faracik oraz przy współpracy Dariusza Szlachowskiego. Uroczystość przygotowana została przez bibliotekarzy: Lidię Stobierską i Annę Więcławek.   

Podziel się: